AISC-1008-R022J-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 4.338
Datasheet
22 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 120mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Abracon: Who We Are Today
AISC-1008-R022J-T
DigiKey Part Number
535-10531-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AISC-1008-R022J-T
Description
FIXED IND 22NH 1A 120 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
AISC-1008-R022J-T Models
Category
DC Resistance (DCR)
120mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
55 @ 350MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
50 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.090" (2.29mm)