AISC-0603HP-4N3B-T
DigiKey Part Number
AISC-0603HP-4N3B-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AISC-0603HP-4N3B-T
Description
FIXED IND 4.3NH 1.5A 45 MOHM SMD
Detailed Description
4.3 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.5 A 45mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
AISC-0603HP-4N3B-T Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
45mOhm Max
Series
Q @ Freq
30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant
6GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±0.2nH
Size / Dimension
0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)