AISC-0603-R039G-T
DigiKey Part Number
AISC-0603-R039G-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AISC-0603-R039G-T
Description
FIXED IND 39NH 460MA 220 MOHM
Detailed Description
39 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 460 mA 220mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
AISC-0603-R039G-T Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
220mOhm Max
Series
Q @ Freq
40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant
2.8GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)