AISC-0603-R010J-T
DigiKey Part Number
535-10460-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AISC-0603-R010J-T
Description
FIXED IND 10NH 600MA 130 MOHM
Detailed Description
10 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 130mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
AISC-0603-R010J-T Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
130mOhm Max
Series
Q @ Freq
30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant
6GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)