AIAP-01-682K-T
DigiKey Part Number
AIAP-01-682K-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
AIAP-01-682K-TCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AIAP-01-682K-T
Description
FIXED IND 6.8MH 59MA 60 OHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 mH Unshielded Wirewound Inductor 59 mA 60Ohm Max Axial
EDA/CAD Models
AIAP-01-682K-T Models
DC Resistance (DCR)
60Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
360kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.360" L (3.30mm x 9.14mm)