AIAP-01-392K-T
DigiKey Part Number
AIAP-01-392K-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
AIAP-01-392K-TCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AIAP-01-392K-T
Description
FIXED IND 3.9MH 77MA 34 OHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 mH Unshielded Wirewound Inductor 77 mA 34Ohm Max Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AIAP-01-392K-T Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
34Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
480kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Axial
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.360" L (3.30mm x 9.14mm)