LS1512-10-10(5)
DigiKey Part Number
1067-LS1512-10-10(5)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LS1512-10-10(5)
Description
FOAM 54.02X1920" PLYURETHANE 5PK
Customer Reference
Detailed Description
Foam 10.00" L x 10.00" W (254.00mm x 254.00mm) X 0.120" (3.05mm) Polyurethane Black
Category
Thickness
0.120" (3.05mm)
Manufacturer
3M (TC)
Density
240.277 kg/m³
Series
Material
Polyurethane
Packaging
Bulk
Material Flammability Rating
UL94 HBF
Part Status
Active
Color
Black
Size / Dimension
10.00" L x 10.00" W (254.00mm x 254.00mm)