74HCT4851BQ-Q100,1
DigiKey Part Number
1727-8006-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-8006-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-8006-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
74HCT4851BQ-Q100,1
Description
IC MUX 8:1 210OHM 16DHVQFN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Circuit IC Switch 8:1 210Ohm 16-DHVQFN (2.5x3.5)
Category
Switch Time (Ton, Toff) (Max)
25ns, 80ns
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
10pF
Series
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
100nA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
8:1
Qualification
AEC-Q100
Number of Circuits
1
Mounting Type
Surface Mount
On-State Resistance (Max)
210Ohm
Package / Case
16-VFQFN Exposed Pad
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
2Ohm
Supplier Device Package
16-DHVQFN (2.5x3.5)
Voltage - Supply, Single (V+)
4.5V ~ 5.5V