ZTTCV10.0MT-22P
DigiKey Part Number
3155-ZTTCV10.0MT-22PTR-ND - Tape & Reel (TR)
3155-ZTTCV10.0MT-22PCT-ND - Cut Tape (CT)
3155-ZTTCV10.0MT-22PDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZTTCV10.0MT-22P
Description
CERAMIC RES 10.0000MHZ 22PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 22 pF ±0.3% -25°C ~ 85°C Surface Mount
Category
Frequency Tolerance
±0.5%
Manufacturer
YIC
Features
Built in Capacitor
Series
Capacitance
22 pF
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Ceramic
Package / Case
3-SMD, Non-Standard
Frequency
10 MHz
Size / Dimension
0.146" L x 0.122" W (3.70mm x 3.10mm)
Frequency Stability
±0.3%
Height
0.059" (1.50mm)