YC122-JR-074R3L
DigiKey Part Number
13-YC122-JR-074R3L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YC122-JR-074R3L
Description
RESISTOR CHIP
Detailed Description
4.3 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
Category
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
4.3
Supplier Device Package
0404
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)