TC164-JR-075K1L
DigiKey Part Number
13-TC164-JR-075K1LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-TC164-JR-075K1LCT-ND - Cut Tape (CT)
13-TC164-JR-075K1LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC164-JR-075K1L
Description
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.1k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TC164-JR-075K1L Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Resistance (Ohms)
5.1k
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Power Per Element
62.5mW