TC164-JR-073K9L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
CTS Resistor Products
In Stock: 30.007
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 12.895
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
3.9k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
TC164-JR-073K9L
DigiKey Part Number
13-TC164-JR-073K9LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-TC164-JR-073K9LCT-ND - Cut Tape (CT)
13-TC164-JR-073K9LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC164-JR-073K9L
Description
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TC164-JR-073K9L Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Resistance (Ohms)
3.9k
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Power Per Element
62.5mW