TC164-FR-0775RL
DigiKey Part Number
TC164-FR-0775RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC164-FR-0775RL
Description
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
75 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TC164-FR-0775RL Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
75
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Power Per Element
62.5mW