TC124-JR-1333RL
DigiKey Part Number
13-TC124-JR-1333RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC124-JR-1333RL
Description
RESISTOR CHIP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Concave, Long Side Terminals
Category
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
33
Supplier Device Package
0804
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)