TC124-JR-0747RL
DigiKey Part Number
13-TC124-JR-0747RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-TC124-JR-0747RLCT-ND - Cut Tape (CT)
13-TC124-JR-0747RLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC124-JR-0747RL
Description
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 0804
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Concave, Long Side Terminals
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Resistance (Ohms)
47
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Power Per Element
62.5mW