TC124-FR-07226RL
DigiKey Part Number
TC124-FR-07226RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC124-FR-07226RL
Description
RES ARRAY 4 RES 226 OHM 0804
Detailed Description
226 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Concave, Long Side Terminals
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
226
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Power Per Element
62.5mW