SQP700JB-0R12
DigiKey Part Number
SQP700JB-0R12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQP700JB-0R12
Description
RES 0.12 OHM 5% 7W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 mOhms ±5% 7W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Cement
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.374" x 0.354" Rectangular x 1.378" L (9.50mm x 9.00mm x 35.00mm)