SQP30AJB-68K
DigiKey Part Number
SQP30AJB-68K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQP30AJB-68K
Description
RES 68K OHM 5% 30W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
68 kOhms ±5% 30W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Cement
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.709" x 0.670" Rectangular x 3.031" L (18.00mm x 17.00mm x 77.00mm)