SQP30AJB-1R5
DigiKey Part Number
SQP30AJB-1R5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQP30AJB-1R5
Description
RES 1.5 OHM 5% 30W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 Ohms ±5% 30W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Cement
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.709" x 0.670" Rectangular x 3.031" L (18.00mm x 17.00mm x 77.00mm)