SQP300JB-33K
DigiKey Part Number
SQP300JB-33K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQP300JB-33K
Description
RES 33K OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 kOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Cement
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.315" Square x 0.866" L (8.00mm x 22.00mm)