SQP300JB-0R11
DigiKey Part Number
SQP300JB-0R11-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQP300JB-0R11
Description
RES 0.11 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
110 mOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Cement
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.315" Square x 0.866" L (8.00mm x 22.00mm)