SQP25AJB-18K
DigiKey Part Number
SQP25AJB-18K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQP25AJB-18K
Description
RES 18K OHM 5% 25W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 kOhms ±5% 25W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Cement
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.551" x 0.512" Rectangular x 2.362" L (14.00mm x 13.00mm x 60.00mm)