SQP20AJB-43K
DigiKey Part Number
SQP20AJB-43K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQP20AJB-43K
Description
RES 43K OHM 5% 20W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
43 kOhms ±5% 20W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Cement
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.492" Square x 2.362" L (12.50mm x 60.00mm)