SQP20AJB-20K is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Ohmite
In Stock: 1.027
Datasheet
20 kOhms ±5% 20W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Cement
SQP20AJB-20K
DigiKey Part Number
13-SQP20AJB-20K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQP20AJB-20K
Description
RES 20K OHM 5% 20W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SQP20AJB-20K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.492" Square x 2.362" L (12.50mm x 60.00mm)