SQP20AJB-12K
DigiKey Part Number
SQP20AJB-12K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQP20AJB-12K
Description
RES 12K OHM 5% 20W AXIAL
Detailed Description
12 kOhms ±5% 20W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Cement
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.492" Square x 2.362" L (12.50mm x 60.00mm)