SQP15AJB-0R13
DigiKey Part Number
SQP15AJB-0R13-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQP15AJB-0R13
Description
RES 0.13 OHM 5% 15W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
130 mOhms ±5% 15W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Cement
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SQP15AJB-0R13 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.492" Square x 1.890" L (12.50mm x 48.00mm)