SQP10AJB-1R5 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 3.162
Datasheet
1.5 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Cement
SQP10AJB-1R5
DigiKey Part Number
1.5W-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQP10AJB-1R5
Description
RES 1.5 OHM 5% 10W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SQP10AJB-1R5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tray
Size / Dimension
0.374" x 0.354" Rectangular x 1.890" L (9.50mm x 9.00mm x 48.00mm)