SQM10SJB-4R3
DigiKey Part Number
SQM10SJB-4R3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQM10SJB-4R3
Description
RES 4.3 OHM 5% 10W RADIAL
Detailed Description
4.3 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Radial Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Ceramic
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Active
Supplier Device Package
Radial Lead
Resistance
Size / Dimension
0.630" L x 0.472" W (16.00mm x 12.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
1.437" (36.50mm)