SQM10SJB-27R
DigiKey Part Number
SQM10SJB-27R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQM10SJB-27R
Description
RES 27 OHM 5% 10W RADIAL
Detailed Description
27 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Radial Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Ceramic
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.630" L x 0.472" W (16.00mm x 12.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
1.437" (36.50mm)