SQM10AJB-0R13
DigiKey Part Number
SQM10AJB-0R13-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQM10AJB-0R13
Description
RES 0.13 OHM 5% 10W RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
130 mOhms ±5% 10W Through Hole Resistor Radial Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Ceramic
Category
Composition
Mfr
Features
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
2.067" (52.50mm)