SMBJ110A/TR7
DigiKey Part Number
13-SMBJ110A/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMBJ110A/TR7CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMBJ110A/TR7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ110A/TR7
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
177V Clamp 3.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.4A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Voltage - Breakdown (Min)
122V