SJD12C36L01
DigiKey Part Number
13-SJD12C36L01TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SJD12C36L01CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SJD12C36L01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SJD12C36L01
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD123S
Detailed Description
58.1V Clamp 3.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123S
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V