SJD12C11L01
DigiKey Part Number
13-SJD12C11L01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SJD12C11L01
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SOD123S
Detailed Description
18.2V Clamp 11A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123S
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.2V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11A
Series
Power - Peak Pulse
200W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
11V
Voltage - Breakdown (Min)
12.2V