SJD12A33L01
DigiKey Part Number
13-SJD12A33L01TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SJD12A33L01CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SJD12A33L01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SJD12A33L01
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SOD123S
Detailed Description
53.3V Clamp 3.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123S
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
1000W (1kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V