SJD12A22L01
DigiKey Part Number
13-SJD12A22L01TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SJD12A22L01CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SJD12A22L01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SJD12A22L01
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SOD123S
Detailed Description
35.5V Clamp 5.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123S
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.7A
Series
Power - Peak Pulse
200W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V