SC1808JKNPOWBN330
DigiKey Part Number
13-SC1808JKNPOWBN330TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SC1808JKNPOWBN330CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SC1808JKNPOWBN330DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SC1808JKNPOWBN330
Description
CAP CER 33PF 250V C0G/NPO 1808
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SC1808JKNPOWBN330 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.189" L x 0.079" W (4.80mm x 2.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)