RT2512FKE074K3L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
4.3 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thin Film
RT2512FKE074K3L
DigiKey Part Number
RT2512FKE074K3L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT2512FKE074K3L
Description
RES SMD 4.3K OHM 1% 3/4W 2512
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RT2512FKE074K3L Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)