RT2512BKD0747RL
DigiKey Part Number
13-RT2512BKD0747RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT2512BKD0747RL
Description
RES 47 OHM 0.1% 3/4W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 Ohms ±0.1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Moisture Resistant Thin Film
Category
Features
Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)