RT2010FKE0726K7L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
26.7 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thin Film
RT2010FKE0726K7L
DigiKey Part Number
RT2010FKE0726K7L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT2010FKE0726K7L
Description
RES SMD 26.7K OHM 1% 1/2W 2010
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RT2010FKE0726K7L Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)