RT1210FRD07820RL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
Panasonic Industry
Similar
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
820 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Thin Film
RT1210FRD07820RL
DigiKey Part Number
RT1210FRD07820RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT1210FRD07820RL
Description
RES SMD 820 OHM 1% 1/4W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RT1210FRD07820RL Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)