RT1210CRD07169KL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Vishay Dale
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
169 kOhms ±0.25% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Thin Film
RT1210CRD07169KL
DigiKey Part Number
RT1210CRD07169KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT1210CRD07169KL
Description
RES SMD 169K OHM 0.25% 1/4W 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
RT1210CRD07169KL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)