RT1206FRD0721KL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
Panasonic Industry
Similar
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
21 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
RT1206FRD0721KL
DigiKey Part Number
RT1206FRD0721KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT1206FRD0721KL
Description
RES SMD 21K OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RT1206FRD0721KL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)