RT1206DRD0722R6L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
TE Connectivity Passive Product
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
Stackpole Electronics Inc
Similar
Stackpole Electronics Inc
22.6 Ohms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
RT1206DRD0722R6L
DigiKey Part Number
RT1206DRD0722R6L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT1206DRD0722R6L
Description
RES SMD 22.6 OHM 0.5% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RT1206DRD0722R6L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)