RT1206CRD0752R3L is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Susumu
Susumu
TE Connectivity Passive Product
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
Stackpole Electronics Inc
Similar
Stackpole Electronics Inc
52.3 Ohms ±0.25% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
RT1206CRD0752R3L
DigiKey Part Number
RT1206CRD0752R3L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT1206CRD0752R3L
Description
RES SMD 52.3 OHM 0.25% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RT1206CRD0752R3L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)