RT0805CRD07732RL is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 4.989
Datasheet
Panasonic Industry
Vishay
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale Thin Film
Susumu
Susumu
732 Ohms ±0.25% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
RT0805CRD07732RL
DigiKey Part Number
RT0805CRD07732RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT0805CRD07732RL
Description
RES SMD 732 OHM 0.25% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RT0805CRD07732RL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)