RT0603FRE074K22L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 21.313
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 7.236
Datasheet
Panasonic Industry
Vishay
Vishay
Susumu
Susumu
4.22 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
RT0603FRE074K22L
DigiKey Part Number
13-RT0603FRE074K22LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RT0603FRE074K22LCT-ND - Cut Tape (CT)
13-RT0603FRE074K22LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT0603FRE074K22L
Description
RES SMD 4.22K OHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
RT0603FRE074K22L Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)