RT0402BRD0726R7L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
26.7 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
RT0402BRD0726R7L
DigiKey Part Number
RT0402BRD0726R7L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT0402BRD0726R7L
Description
RES SMD 26.7 OHM 0.1% 1/16W 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RT0402BRD0726R7L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)