RSF5WSJB-91-220R
DigiKey Part Number
RSF5WSJB-91-220R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF5WSJB-91-220R
Description
RES 220 OHM 5% 5W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)