RSF3WSJT-73-62R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 6.313
Datasheet
62 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSF3WSJT-73-62R
DigiKey Part Number
RSF3WSJT-73-62R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF3WSJT-73-62R
Description
RES 62 OHM 5% 3W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)