RSF3WSJT-73-0R24
DigiKey Part Number
RSF3WSJT-73-0R24-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF3WSJT-73-0R24
Description
RES 0.24 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
240 mOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)